.

                                       

Anbu

5. března 2011 v 17:03 | Yumi-chan |  anime-naruto
Tak tady je něco o Anbu ^^ANBU (暗 部)

jedná se o zkratku, která v doslovné překladu znamená (temná strana). Celý název této organizace je, ale Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai. Členové ANBU mají jednotnou uniformu, která se skládá z šedé vesty, černých návleků na ruce (o délce asi do 2/3 paže), kovové chrániče na předloktí a holeně, černé kalhoty, vysoké černé boty a na zádech uvázaný zvláštní ninjaken bez tsuby (záštity). Žádný člen ANBU neukazuje na veřejnosti jen tak svou tvář. Obvykle nosí masky zhotovené z porcelánu (masky by měli znázorňovat zvířata), ale pokud si to mise žádá tak ANBU neváhá svou masku odložit.

Pokud právě nebojují ANBU chodí často v pláštích s kapucí (bílé pláště (kapitáni týmů) černé/tmavomodré/tmavohnědé pláště (členové týmů). Z plášťů jim většinou čouhá jen maska. Jejich dalším poznávacím znakem je typické tetování na levé paži. Toto tetování decentně připomíná spirálu.
Základní vybavení ANBU:
Masky - Vesta a Návleky na ruce s chráničem - Boty - Tetování - ANBU Meč

"zde můžete vidět typickou uniformu členů ANBU."

Členové ANBU prochází speciálním výcvikem v lidské anatomii a dalších věcech, které jim umožňují zefektivňovat jejich útoky. Do těchto jednotek patří/li některé známé a klíčové postavy celého příběhu. Byl to Kakakshi Hrake, Yamato a Itachi Uchiha.
ANBU Ne (暗 部 根)

taktéž známí jako ANBU Root. V jednom přísloví se říká,že Konona je strom plný listů (ninju) a Root je kořen,kterým se tento strom vyživujte. V dobách Sandaime Hokage vytvořil jeden shinobi jménem Danzo odnož ANBU, která nepodléhá Hokagemu, ale přímo Danzovi. Dle Danza by shinobi neměli ukazovat žádné emoce.

Do této organizace Danzo bere již malé nadané děti, které špičkově vycvičí a defakto v nich zničí všechny emoce. K tomu používal speciální výcvikové metody původem z Kirigakure no sato.

Danzo byl vždy proti diplomatické a umírněné politice, kterou natolik Shodaime a poté taktéž proti Sandaimemu (Shodaimeho studentovi) a Tsunade (Shodaimeho vnučce), kteří zaujali stejný postoj k vedení vesnice. Z tohoto důvodu Donzo vydává jednotkám Root rozkazy, které často nebyli schváleny Hokagem. Nakonec, ale začala Tsunade a Jiráka tuto odnož ANBU podezřívat a taktéž rozjeli vyšetřování.

Jelikož je, ale Danzo velmi podezřívavý člověk při vstupu do Rootu každému členovy umístní na jazyk zvláštní pečeť, která nositeli nedovolí prozradit nic o Rootu či samotném

Danzovi. Je to taková jeho bezpečnostní pojistka, aby se nic o zvěrstvech, které bez požehnání vesnice (Konohy) Root koná jejím jménem nedostalo ven.

Sai

Sai se původně ani tak nejmenuje toto jméno mu přidělil Danzo pro jeho misi v týmu sedm. Takto končí mladí lidé po dokončení Danzova výcviku. Nemají jméno, emoce a jediné co umí je zabíjení a plnění Danzovích rozkazů. (spoiler) Sai byl Danzem dosazen do týmu sedm, aby je sledoval, s jejich pomocí se dostal k Uchiha Sasukemu a zabil ho. Tato mise se, ale nezdařila a Saiovi bylo jako další úkol dáno sledovat Naruta Uzumakiho. Naruto, ale dokázal v Saiovi probudit osobnost a cítění. Tím ho dokázal přimět k zradě Danza. (spoiler)
Masky

Členové ANBU včetně Root ("Ne") nosí na obličeji porcelánové maky, které představují různá zvířata. Zvířata se členům ANBU i Rootu ("Ne") přidělují dle znamení zvěrokruhuve, kterém se narodili.

Další oddíly patřící pod ANBU

Další zvláštnost týkající se ABNU je ta, že i přes to, že všichni členové jsou zkušení a kvalifikovaní, tak se ANBU rozděluje na několik větví. Většina členů ANBU je rozdělena do týmů po 4-5 členech. Tyto týmy vykonávají různé náročné úkoly. Nejčastěji to jsou vraždy. Dále se, ale dělí také na Oininy (追い 忍, Ninja lovce). Ti honí uprchlé ninji z vesnic, proč to??? To proto, aby tito uprchlí ninjové nevyzradili jiné vesnici tajné a taktické informace o vesnic ve, které dříve žili. Těmto uprchlíkům se říká Nukenini (ztracení ninjové). Úkolem Oinoinu je Nunenina zajmou a přivést ho zpět do vesnice, nebo jej přímo zabijí to záleží na rozkazech. Jelikož Nukenini bývají ninjové vysoké úrovně jsou Oininové zřejmě nejlépe vycvičeni ze všech typů jednotek, které pod ANBU spadají. Dále se ANBU ještě dělí na Medininy nebo-li lékařské ninji (医疗 忍 zdravotní ninjové). Tito ninjové se specializují na lékařské techniky a bývají vysílány na pomoc jiným týmům při boji, aby bojujícímu týmu vyléčili zranění.

(暗杀 戦 术 特殊 部队, Speciální taktické a přepadové/atentátní jednoty). V této organizaci slouží vybraní elitní ninjové, kteří podléhají přímo vládci vesnice (Kagemu). Plní jen ty nejtěžší a nejdůležitější úkoly, u kterých nesmí dojít k chybě. Mezi takové úkoly patří vraždy, ochrana důležitých osob a plnění misí, které jsou pro obyčejné ninji příliš nebezpečné a náročné.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabrielle Beatrice Bone Michaelis van Dorcell Gabrielle Beatrice Bone Michaelis van Dorcell | 12. března 2011 v 10:58 | Reagovat

Ahoj,ako sa máš ? :D

2 A-M-Ynka A-M-Ynka | Web | 21. března 2011 v 21:03 | Reagovat

Koukám, nový článek :) To jsem ráda, a pokud se budeš vracet i nadále budu ráda, když se podíváš na malý oznam u mě na blogu :)

3 ~ Nelliel Naru Tsukiami ~ Nelliel Naru Tsukiami | Web | 23. května 2011 v 20:49 | Reagovat

zaujímavý blog :D

4 dzann dzann | Web | 4. prosince 2011 v 18:50 | Reagovat

Cíí... strašne fajný blog :O :)

5 OtakuCommunity OtakuCommunity | Web | 9. dubna 2012 v 15:01 | Reagovat

Zdravíím :) Vymenite ikonku ? (ak ano napíšte do shoutu na mojej stránke a podpište sa adresou vášho blogu)
Čo je OtakuCommunity ? Je to nová stránka pre otaku, a zároveň jediná svojho druhu kde môžete voľne pridavať svoje vlastní články a to poviedky, fanfiction, amv videa, pv videa a rôzne novinky. Môžeš si vytvoriť vlastnu fan skupinu svojho obľubeného anime alebo postavy, nájsť priateľov a omnoho viac ! Zaregistruj sa ešte dnes. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama